Wersja polska   English version  
Firma Produkty Software FAQ Kontakt Koszyk  

 
 
 Co to jest MaxSwitch? 

System MaxSwitch umożliwia kontrolę dopływu zasilania do dowolnego urządzenia elektrycznego. Na przykład ogrzewania, oświetlenia itd.

Pozwala na kontrolę od 2 do 64 urządzeń z wykorzystaniem tylko jednego komputera PC. Liczba ta zależy od indywidualnej konfiguracji użytkownika.
Kontrola urządzeń podłączonych do systemu MaxSwitch możliwa jest za pomocą sześciu, poniżej wymienionych metod:
 • Bezpośrednio z zainstalowanej na komputerze aplikacji MaxSwitch.
 • Zdalnie, za pomocą przeglądarki internetowej, poprzez sieć (aplikacja MaxSwitch posiada wbudowany serwer www).
 • Zdalnie, za pomocą telefonu komórkowego z wbudowana przeglądarką WAP.
 • Za pomocą zadań automatycznych (Możesz zdefiniować tak dużo zadań ile tylko chcesz. Zadanie może na przykład włączać światła w ogrodzie w każdą niedzielę punktualnie o godzinie 20.00 i wyłączać je o 23.00)
 • Za pomocą wcześniej zdefiniowanych poleceń głosowych. Na przykład możesz zdefiniować komendę głosową „Turn-on lights in the aquarium”. Wypowiedzenie tej komendy spowoduje zapalenie światła w akwarium. Aby móc korzystać z poleceń głosowych do kontrolowania systemu MaxSwitch wcześniej należy zainstalować program Speech Commander. Program ten znajduje się na płycie instalacyjnej systemu MaxSwitch. Program Speech Commander w obecnej wersji rozpoznaje polecenia głosowe tylko w języku angielskim.
 • Ze swoich własnych aplikacji, dzięki programowi setsw.exe


 • Abyście lepiej zrozumieli Państwo ideę systemu MaxSwitch, proponujemy żebyście zapoznali się z poniższymi pojęciami.

  Hub – urządzenie elektroniczne, podłączone do komputera poprzez port USB. Za pomocą huba podłączonego do komputera i zainstalowanej aplikacji, możesz włączać i wyłączać dowolne urządzenia elektryczne. Hub posiada kilka gniazd (wyglądających podobnie do tych, które masz w ścianie). Możesz na przykład do jednego z gniazdek podłączyć lampkę elektryczną, a następnie gasić ją i zapalać za pomocą jednej z sześciu powyżej opisanych metod. Istnieją dwa rodzaje urządzeń hub, Master i Slave. Różnica między nimi opisana jest poniżej.

  Switch – switch jest to jedno z gniazdek huba. Każdy hub (w zależności od typu) ma kilka switchy. Ich ilość zależy od typu huba. Każdy switch pozwala na kontrolowanie jednego urządzenia, zatem czym więcej switchy tym większe możliwości huba.

  Hub typu Master
  Hub typu Master, jest hubem bezpośrednio podłączonym do komputera poprzez port USB, aby móc korzystać z systemu MaxSwitch, musisz posiadać przynajmniej jednego huba typu Master. Dostępnych jest szereg typów hubów Master. Różnią się one między sobą ilością switchy (gniazdek) oraz parametrami elektrycznymi.

  Hub typu Slave
  Hub typu Slave, jest hubem podłączanym do innego huba (nie bezpośrednio do komputera PC). W związku z tym, jest on kontrolowany przez komputer pośrednio przez inne huby. Architektura systemu MaxSwitch pozwala na podłączenie w sposób szeregowy siedmiu hubów typu slave do jednego huba typu Master.

  Architektura systemu MaxSwitch
  Huby podłącza się w sposób szeregowy. Najpierw, podłączamy hub typu Master do komputera PC poprzez port USB, następnie (jeśli potrzebujemy więcej switchy) podłączamy hub typu Slave do huba typu Master. Następnie, kolejny hub typu Slave podłączamy do poprzednio Huba typu Slave itd. W ten sposób możesz podłączyć maksymalnie 8 hubów (1 hub typu Master i 7 hubów typu Slave) do jednego komputera PC.
  Huby typu Slave połączone są między sobą za pomocą kabla RS-485. Takie rozwiązanie jest tańsze od USB. Ponadto pozwala na znaczne oddalenie hubów Slave od siebie i od huba Master.  Copyright (C) 2012 Internet Solutions. Wszelkie prawa zastrzeżone.
   
  Co to jest MaxSwitch?
  Jeśli jeszcze nie wiesz, to koniecznie przeczytaj ten krótki artykuł.


  Speech Commander 1.1
  Pobierz Speech Commandera 1.1. Speech Commander umożliwia sterowanie komputerem oraz urządzeniem MaxSwitch poprzez komendy głosowe.


  Zostań dystrybutorem!
  Masz teraz niepowtarzalną szansę zostać dystrybutorem produktów MaxSwitch. Wyślij do nas e-mail z krótką informacją o Twojej firmie, a my przekażemy Ci informacje o naszym programie partnerskim.


  Wpisz poniżej swój adres e-mail, a będziemy informować Cię na bieżąco o naszych nowych produktach i promocjach.


  Wasze doświadczenia
  Napisz do nas na adres: info at maxswitch.com o tym jak wykorzystałeś urządzenie MaxSwitch. Najciekawsze pomysły nagrodzimy!